Fotografia


Fotografia
2016-10-27
Bycie fotografem pozornie wydaje się być bardzo łatwym zawodem, ale w praktyce wcale tak nie jest. Robienie dobrych zdjęć wymaga cierpliwości, poświęcenia oraz przede wszystkim czasu. Jak wygląda praca fotografa? Oto artykuł, który przybliży realizację przeciętnego zlecenia.

Na początku należy odróżnić fotografa zawodowca, od tego który fotografuje w wolnych chwilach. Osoba zarabiająca na robieniu zdjęć przede wszystkim przyjmuje zlecenia, czyli jej zadaniem jest realizacja wizji innej osoby. Należy pamiętać, że obrazowanie cudzej wyobraźni i spełnianie standardów klientów nie jest łatwe.

Przeczytaj również:

Jak wyglądają zlecenia?

Zlecenie opiera się na wykonaniu zdjęć digital24.pl/fotografia/ o konkretnej tematyce, które powinny spełniać określone standardy dyktowane przez zleceniodawcę.

Może się zdarzyć, że w zakres zlecenia zalicza się również odnalezienie modelki/modela i zaaranżowanie studia. Jednak najczęściej takimi kwestiami zajmują się agencje marketingowe.

Po wykonaniu zdjęć należy wyselekcjonować najlepsze z nich. Tylko najwyższej jakości fotografie mogą pojawić się w projekcie i być uwzględnione w kampaniach. Oceny dokonuje fotograf z ewentualną pomocą osoby odpowiedzialnej za realizację przedsięwzięcia.

Następnie w domowym zaciszu lub studiu analizuje się wyselekcjonowany zbiór i przechodzi do poprawek. Najczęściej wszelkich korekt dokonuje się za pomocą najpopularniejszych programów graficznych takich jak Photoshop. Po wprowadzeniu wszelkich zmian zdjęcia są przekazywane do zleceniodawcy i akceptowane bądź odrzucane.

Czy każdy może zostać fotografem?

Oczywiście, że tak! Istnieje tylko jedna przeszkoda, która uniemożliwia realizację tego celu, należy posiadać wiele umiejętności. Oczywiście nauka technik robienia zdjęć i wszelkich sposobów poprawiania ich nie należy do najtrudniejszych, ale należy przede wszystkim poświęcić na to wiele czasu.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zajmować się profesjonalnie fotografowaniem jest wybór studiów na Uniwersytecie Artystycznym lub uczelni prywatnej, gdzie odpowiednio wykształcone grono pedagogiczne przekaże niezbędną wiedzę i udzieli wielu praktycznych wskazówek. Alternatywą dla osób chcących się szkolić, są kursy i warsztaty ze znanymi fotografami. Takie zajęcia najczęściej mają w swoim programie część teoretyczną oraz praktyczną, więc rozwijają kompleksowo.

Pasjonaci

Najczęściej fotografia jest zainteresowaniem realizowanym w wolnym czasie, czyli zajmują się nią pasjonaci. Takie osoby nie utrzymują się z robienia zdjęć, ale nie wyklucza to faktu, iż mogą robić równie doskonałe fotografie jak profesjonaliści.

Osoby takie fotografują swoich bliskich, przyrodę oraz martwą naturę. Następnie publikują je np. na swoich blogach lub w mediach społecznościowych.

Fotografowanie to pasja, którą łatwo można pokazać innym, więc dlaczego tego nie robić?






Nadesłał:

Danutar

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl