4 kroki do mistrzostwa w fotografii mobilnej


4 kroki do mistrzostwa w fotografii mobilnej
2019-08-21
Koniec sezonu wakacyjnego otwiera wiele możliwości, zwłaszcza dla tych, którzy „polują” na atrakcyjne cenowo loty i w ten sposób odwiedzają ciekawe zakątki w całej Europie. Choć dozwolona wielkość bagażu podręcznego wciąż maleje, technologia sprzyja turystom.

Dzisiaj wystarczy smartfon, kilka prostych porad i odrobina fantazji, by wykonać niesamowite zdjęcia.

 

Krok 1 – wybór celu podróży

W zależności od tego, na czym najbardziej zależy podróżnikom wyprawa może obierać różny charakter. Satysfakcję z podróży, a także piękne zdjęcia, mogą przywieźć zarówno fani dzieł sztuki i architektury, jak i ci, których najbardziej interesuje nocne życie miast i miasteczek. Z całą pewnością weekendowy wypad to także okazja do poznawania nowych smaków – często niezwykle efektownych wizualnie regionalnych potraw. Podobnie jak turystyka, fotografia może być różnorodna.

 

Krok 2 – walizka fotografa

Ograniczona wielkość bagażu podręcznego – najczęściej wybieranego podczas krótkich podróży – wymaga dobrego planowania. W walizce powinny znaleźć się tylko niezbędne rzeczy. Sporo miejsca można zaoszczędzić decydując się na fotografowanie smartfonem, zamiast tradycyjnym sprzętem fotograficznym. Możliwości urządzeń mobilnych pozwalają dziś na robienie zdjęć tej samej jakości, co profesjonalnym aparatem. Huawei P Smart Z to pierwszy smartfon producenta z wysuwanym aparatem selfie 16MP, który ukryty jest w obudowie – dzięki temu rozwiązaniu ekran pozbawiony jest wcięć i otworów. Huawei P smart Z wyposażony jest także w podwójny aparat tylny. Aparat obiektyw z matrycą 16MP i przesłoną f/1.8 umożliwia wykonywanie szczegółowych i jasnych zdjęć nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Drugi obiektyw z matrycą 2MP i przesłoną f/2.4 wspomaga aparat główny w generowaniu głębi ostrości, dzięki czemu na zdjęciach widocznych jest więcej detali.  

 

Krok 3 – 24 godziny na dobę na pełnych obrotach

Podczas krótkich wyjazdów nie warto marnować czasu na sen! Po całodziennym zwiedzaniu szkoda nie byłoby skorzystać z nocnych atrakcji miasta. Przed wyjazdem dobrze sprawdzić program wydarzeń w okolicy i restauracji, które warto odwiedzić zwłaszcza po zmroku. Podczas przeciągających się do późnych godzin nocnych spacerów po mieście szczególnie przyda się mocna bateria w smartfonie. Bateria o pojemności 4000 mAh w P smart Z, w połączeniu z energooszczędnym procesorem pozwoli na wiele godzin korzystania nie tylko z aparatu fotograficznego sprawdzającego się świetnie także w warunkach nocnej fotografii, ale także używania przydatnych podczas podróży aplikacji – m.in. map, słownika i przewodnika po okolicy.

 

 

Krok 4 –ostatni krok do mistrzostwa

Najnowsze urządzenia mobilne wyposażane są w wysokiej jakości aparaty fotograficzne. Oprócz możliwości dopasowania do panujących warunków odpowiednich trybów fotografowania, smatfony pozwalają na edycję fotografii. Mobilne zdjęcia mogą być porównywalnej jakości, co te robione za pomocą tradycyjnego sprzętu fotograficznego. Czas poświęcony na wybór najlepszych ujęć i edycję zrobionych fotografii to w pewnym sensie przedłużanie wyjazdu. Po powrocie miło jest edytując zdjęcia znowu, zagłębić się w tajemnicze uliczki i wrócić myślami tam, gdzie zachodzące słońce chowało się za dachami budynków.

 

Drogą do sukcesu dla każdego fotografa jest ciągłe poszukiwanie okazji do realizacji kolejnych sesji. Marzeniem podróżnika jest z kolei urządzenie, które pozwoli robić zdjęcia doskonałej jakości zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, a przy tym nie zajmie połowy bagażu. Huawei P smart Z to smartfon dla fotografów i podróżników jednocześnie. Pozwoli uwiecznić na zdjęciach dzienne zwiedzanie Amsterdamu, odnaleźć się w nieznanym mieści podczas wieczornych spacerów uliczkami włoskiego miasteczka oraz kupić przez aplikację bilety do muzeum w Paryżu. A zdjęcia z tych wyjazdów na pewno będą zachęcać do planowania kolejnej podróży.Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl