BenQ PhotoVue SW321C zdobywcą TIPA World Award 2020


BenQ PhotoVue SW321C zdobywcą TIPA World Award 2020
2020-04-16
Stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association) przyznaje nagrody najlepszym produktom w 40 kategoriach. Tę zaszczytną nagrodę w kategorii „Profesjonalny monitor fotograficzny” zdobył BenQ PhotoVue SW321C z 32 calową matrycą IPS 4K UHD z technologią AQCOLOR i Paper Color Sync.

Eksperci z prasy oraz portali fotograficznych i wideo zrzeszonych w międzynarodowym stowarzyszeniu TIPA (Technical Image Press Association) ogłosili listę najlepszych na rynku produktów związanych z fotografią i wideo. Nagrody przyznawane są w 40 kategoriach, m.in. zaawansowane, eksperckie i profesjonalne lustrzanki, bezlusterkowce, kompakty, aparaty dla vlogera, obiektywy, oprogramowanie dla fotografa, lampy błyskowe, oświetlenie, narzędzia do zarządzania kolorem i profesjonalne monitory fotograficzne.

Przeczytaj również:

Za najlepszy profesjonalny monitor fotograficzny uznano BenQ PhotoVue SW321C. TIPA World Award przyznano mu m.in. w uznaniu bardzo dobrego odwzorowania kolorów: 99% Adobe RGB, 95% DCI-P3 i 100% pokrycie przestrzeni kolorów sRGB, równomierności jasności i prezentacji kolorów na całym ekranie oraz funkcji Paper Color Sync, która zapewnia zgodność kolorów screen-to-photo czyli obrazu na ekranie z wydrukiem zdjęcia na papierze. Więcej: https://www.tipa.com/en-en/awards/benq-photovue-sw321c

 Istotne dla profesjonalistów

10-bitowa głębia kolorów i 16-bitowa tabela przyporządkowania kolorów (3D LUT) zapewniają nieskazitelne kolory z dokładnością Delta E≤2. Monitor ma wbudowaną sprzętową kalibrację kolorów. Każdy egzemplarz monitora SW321C dostarczany jest użytkownikowi z raportem indywidualnej fabrycznej kalibracji kolorów oraz certyfikatami CalMAN i Pantone.

Wspierając profesjonalistów i entuzjastów fotografii cyfrowej, którzy w coraz większym stopniu współpracują z mediami wideo, SW321C natywnie obsługuje nieskompresowane 10-bitowe formaty wideo 4:4:4 lub 4:2:2 i 4:2:0, a także standardy HDR10 i HLG szerokiej rozpiętości tonalnej materiałów wideo.

Funkcja GamutDuo w SW321C umożliwia jednoczesne oglądanie na ekranie tego samego obrazu w dwóch różnych przestrzeniach kolorów, takich jak Adobe RGB i sRGB. Tryb czarno-biały służy do szybkiego podglądu obrazu w wersji dwukolorowej.

Hotkey Puck G2 to nowy szybki przełącznik funkcji monitora. Ma on pięć klawiszy i pokrętło – zaprojektowano go tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta zwiększając efektywność i wygodę pracy.

Gniazdo USB-C umożliwia za pomocą jednego kabla przesyłać dane, wideo i audio oraz zasilać podłączony nim laptop. Odpinany, profesjonalny kaptur osłaniający ekran przed światłem bocznym. Parametry i zdjęcia BenQ SW321C: www.benq.eu/pl-pl/monitor/photographer/sw321c.html

 Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl