Jak nagrać film z zimowego wypadu w góry?


Jak nagrać film z zimowego wypadu w góry?
2017-11-29
Kamera sportowa i gimbal to najlepszy sposób by osiągnąć niesamowite efekty.
Przeczytaj również:

 
Dzięki lekkim kamerom sportowym nagrywanie filmów w czasie uprawiania różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Małe kamery pozwalają na uzyskanie doskonałej jakości obrazu z samego serca akcji, bez strachu o zamoczenie czy zniszczenie sprzętu. Niewielka waga i kompaktowe wymiary sprawiają zaś, że właściwie zawsze znajdzie się dla nich miejsce w plecaku. Mimo wszystko każdy ambitny użytkownik kamer sportowych zaczyna w pewnym momencie zastanawiać się nad tym, jak wykorzystać ich możliwości jeszcze lepiej. 

Jednym z najlepszych sposobów jest użycie gimbala, czyli elektronicznego stabilizatora, który pozwala na nagrywanie płynnych i niezwykle efektowych ujęć. Takie urządzenia, jak np. wodoodporny model FeiyuTech WG2, po połączeniu z dostępnymi na rynku akcesoriami, można zamontować na kasku, szelkach czy kijku.


Gimbal FeiyuTech WG2 na klatce piersiowej: https://youtu.be/iW_aohmzfcg
wideo: Franek Przeradzki

Pozwala to nagrywać nie tylko płynne ujęcia typu POV (z punktu widzenia operatora), ale też z powodzeniem naśladować ruchy kamery umieszczonej np. na kranie filmowym czy sliderze. Gimbalem można sterować również zdalnie za pomocą aplikacji, a nawet zaprogramować określony obrót kamery w dwóch osiach, co pozwala nagrywać niesamowite timelapsy.


Gimbal FeiyuTech WG2 na kijku:
https://youtu.be/pZgsJ6IfUYY wideo: Franek Przeradzki

Bez wątpienia niewielkie gimbale w połączeniu z kamerami sportowymi doskonale nadają się do tworzenia efektownych filmów w czasie zimowych wypadów w góry. Uniwersalny charakter takiego zestawu sprawia, że granicę jego możliwości wyznacza tak naprawdę jedynie kreatywność filmującej osoby.

Inspiracji szukaj na stronach:

www.feiyu-tech.pl
www.instagram.com/feiyutech
www.facebook.com/FeiyuTechPolska


Nadesłał:

Snow PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl