Premiera drukarki do smartfonów Fujifilm INSTAX SQUARE Link


Premiera drukarki do smartfonów Fujifilm INSTAX SQUARE Link
2022-10-27
Nowa drukarka do smartfonów Fujifilm INSTAX SQUARE Link umożliwia miłośnikom fotografii natychmiastowej wejście do świata rzeczywistości rozszerzonej i dzielenie się zdjęciami cyfrowymi.

Ratingen, Niemcy, 27 października 2022 r. - Fujifilm Europe z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek drukarki do smartfonów FUJIFILM INSTAX SQUARE Link (zwana dalej SQUARE Link). Najnowszy przedstawiciel popularnej serii drukarek do smartfonów Link trafi do sprzedaży w drugiej połowie listopada 2022 r. SQUARE Link oferuje wydruk odbitek natychmiastowych w formacie INSTAX SQUARE, który swymi rozmiarami 1,5x przewyższa rozmiary odbitki w formacie INSTAX mini.

Przeczytaj również:

SQUARE Link przynosi cały wachlarz nowych i wyjątkowych funkcjonalności opracowanych w celu zachęcenia użytkowników do uwolnienia swojego twórczego potencjału. Wśród nowości wymienić należy funkcję AR Print (wydruk w rzeczywistości rozszerzonej), a także INSTAX ConnectTM. Obie funkcjonalności pozwalają miłośnikom fotografii natychmiastowej i wydruków ze smartfonów na indywidualizację, a także dzielenie się wykonanymi przez siebie zdjęciami na zupełnie nowe sposoby. Podobnie jak wszystkie urządzenia w serii drukarek INSTAX Link, SQUARE Link oferuje wiele zróżnicowanych szablonów ramek, cyfrowych naklejek i trybów wydruku. Wszystkie one pozwalają twórcom zdjęć natychmiastowych pobudzić swoją kreatywność dzięki dostępnej bezpłatnie aplikacji[1].

Shin Udono, Senior Vice President w dziale Imaging Solutions firmy Fujifilm Europe, stwierdził:

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani wprowadzeniem nowej drukarki INSTAX SQUARE Link, opracowanej specjalnie z myślą o prawdziwych miłośnikach fotografii natychmiastowej i drukarek do smartfonów. Najnowsza drukarka SQUARE Link łączy w sobie wszystko, co naszym obecnym klientom podoba się najbardziej we wprowadzonych dotychczas modelach urządzeń Link. Użytkownicy mogą teraz drukować odbitki w formacie SQUARE, otrzymują też dodatkowo nowe, ekscytujące funkcje AR Print i INSTAX Connect, które zapewniają jeszcze więcej możliwości w zakresie kontaktowania się, indywidualizacji oraz dzielenia się zdjęciami."

Najważniejsze funkcje drukarki SQUARE Link:

AR Print (wydruk w rzeczywistości rozszerzonej):

SQUARE Link umożliwia dodanie elementów rzeczywistości rozszerzonej do zdjęć, w tym efektów specjalnych, tekstu, obrazów, kolorów tła, rysunków i animacji. Kod QR wydrukowany na odbitce pozwala odblokować widoczne na ekranie smartfona różnorodne elementy rzeczywistości rozszerzonej, które użytkownicy mogą następnie obejrzeć na wydrukowanej odbitce i wokół niej. Wystarczy zeskanować kod za pomocą swojego smartfona i zobaczyć efekty w akcji.

INSTAX Connect:

Korzystając z funkcji INSTAX Connect z poziomu aplikacji SQUARE Link, użytkownik może dzielić się cyfrowo zdjęciami INSTAX. Wystarczy wybrać w smartfonie zdjęcie, dodać do niego tekst i/lub efekty i przesłać je do dowolnego podłączonego urządzenia (np. smartfonu, tabletu itp.). Użytkownicy mają możliwość dodania tekstu do swoich zdjęć i otrzymać tekstową odpowiedź przesłaną bezpośrednio na zdjęciu. Odbiorcy będący równocześnie użytkownikami SQUARE Link mogą nawet wydrukować odbitkę zdjęcia z zawartością tekstową lub bez niej.

Możliwość indywidualizacji odbitek INSTAX dzięki trybom obrazu, projektom ramek i naklejkom

Podobnie jak wszystkie urządzenia w serii drukarek INSTAX Link, SQUARE Link oferuje wybór różnorodnych wzorów ramek, cyfrowych naklejek i trybów wydruku, które pozwalają twórcom zdjęć natychmiastowych na kreatywne wzbogacenie wykonywanych zdjęć. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch trybów wydruku - Tryb INSTAX Rich (wzbogacony) dla uzyskania głębokich, wzmocnionych kolorów albo tryb INSTAX Natural (naturalny), gdy chcemy zapewnić zdjęciu bardziej klasyczny wygląd. Zdjęcia ze smartfonów da się urozmaicić, nakładając na nie filtry artystyczne. Można też dostosować jasność, kontrast i nasycenie obrazu. Użytkownicy SQUARE Link, dzięki odpowiedniej funkcji dostępnej w aplikacji, otrzymują również możliwość tworzenia unikalnych kolaży, łącząc na jednej odbitce INSTAX do dziewięciu zdjęć.

Lekkość, mobilność i szybkość

Kompaktowa i lekka drukarka SQUARE Link, o obudowie wykończonej prążkowaną fakturą, przenosi zdjęcie ze smartfona i drukuje odbitkę w ciągu około 12 sekund. Oferuje również obsługę wydruku ciągłego i dzięki przesyłowi danych za pośrednictwem Bluetooth[2], przy pełnym naładowaniu akumulatora jest w stanie wydrukować koło 100 odbitek INSTAX.

SQUARE Link będzie dostępny w kolorach Ash White (popielaty biały) i Midnight Green (zieleń o północy). Oczekuje się, że do sprzedaży trafi w drugiej połowie listopada 2022 r., w sugerowanej cenie detalicznej 729 pln

Specyfikacja INSTAX SQUARE LINK

Metoda rejestracji

Ekspozycja 3-barwna OLED

Stosowany film

Film natychmiastowy FUJIFILM INSTAX SQUARE Instant Film (sprzedawany osobno)

Rozmiar obrazka

62 mm × 62 mm

Rozmiar obrazka w pikselach

800 × 600 punktów

Rozdzielczość wydruku

12,5 pkt./mm
(318 dpi, skok punktu 80 μm)

Gradacja barwna wydruku

Gradacja RGB, 256 odcieni kolorystycznych

Interfejs komunikacyjny

Bluetooth Ver. 4.2 (BLE)

Obsługiwane formaty plików

JPEG, PNG, HEIF, DNG

Czas wydruku

Od zapisania obrazu w buforze drukarki do wysunięcia odbitki:
Około 12 sekund

Wydajność drukowania

Około 100 odbitek (przy pełnym naładowaniu akumulatora, liczba odbitek zależy od warunków użytkowania)

Zasilanie

Akumulator litowo-jonowy (typ wbudowany: niewymienny)

Czas ładowania

Około 80 do 120 minut (zależny od temperatury otoczenia podczas ładowania)

Pobór mocy

Około 3 W

Warunki użytkowania

Temperatura: +5 ºC do +40 ºC
Wilgotność: 20% to 80% (bez kondensacji pary wodnej)

Wymiary urządzenia

105 mm × 37,5 mm × 127,5 mm (bez elementów wystających)

Waga urządzenia

Około 236 g (bez pakietu filmów)

Dołączone akcesoria

Przewód USB (Typ-C, Długość: 30 cm)

* Powyższe dane techniczne mogą ulec zmianie w celu poprawy wydajności urządzenia.

[1] Bezpłatna aplikacja na smartfony z systemem Android oraz smartfony iPhone. Może zostać pobrana ze sklepu Google Play w przypadku telefonów z systemem Android lub ze sklepu App Store w przypadku urządzeń iPhone. Android i Google Play są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Google Inc. iPhone i App Store są znakami towarowymi Apple Inc.

[2] Znak graficzny i logotyp Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Bluetooth SIG, Inc. i zostały użyte na podstawie licencji.Nadesłał:

FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
http://www.fujifilm.com/pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl