Radosna Wigilia: pomóż potrzebującym dzieciom, podopiecznym domów dziecka i uchodźcom z Ukrainy


Radosna Wigilia: pomóż potrzebującym dzieciom, podopiecznym domów dziecka i uchodźcom z Ukrainy
2022-10-27
Radosna Wigilia to coroczna dobroczynna inicjatywa lokalna, którą osiemnaście lat temu zapoczątkowała społeczność Gminy Piaseczno.
Przeczytaj również:
Dla najbardziej potrzebujących dzieci zorganizowano niezapomniane wydarzenie ze Świętym Mikołajem i pomysłowymi prezentami, wyjątkowymi atrakcjami i zabawami, a także smacznym poczęstunkiem. Od początku Radosną Wigilię wspiera LeasingTeam Group - najpierw jako sponsor, a obecnie jako założyciel i fundator fundacji Dziecięca Radość, organizującej wydarzenie.
Po raz pierwszy Radosna Wigilia odbyła się w Piasecznie w 2004 roku. Została zorganizowana przez osoby prywatne wraz z wolontariuszami i sponsorami w postaci lokalnych sklepów, firm i instytucji. Corocznie zwiększała się liczba nie tylko dobroczyńców wydarzenia, ale i podopiecznych - podczas dziewiątej edycji uśmiechem i radością promieniowało 220 dzieci. Była to ostatnia edycja przed pięcioletnią przerwą, po której Radosna Wigilia została wskrzeszona przez dotychczasowego sponsora wydarzenia, Grupę LeasingTeam, która założyła Fundację Dziecięca Radość dedykowaną tej ważnej inicjatywie społecznej.
Odbyły się już 4 edycje Radosnej Wigilii organizowanej przez Fundację, w tym dwie w pandemicznych latach 2020 i 2021. „Radosną Wigilię odradzać zaczęliśmy wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie. W 2018 roku zorganizowaliśmy święto dla 106 podopiecznych ośrodka. W kolejnym roku dołączyły do nich mieszkańcy Domu Dzieci w Pęcherach i grono małych wielbicieli Świętego Mikołaja urosło do 211 osób. Paradoksalnie, w okresie pandemicznym Święty Mikołaj dotarł z prezentami do rekordowej liczby dzieci - 260, w tym do mieszkańców Domów Dzieci w Czernicach Borowych i Szczutowie. Mamy już potwierdzenie, że w tym roku w wydarzeniu będzie uczestniczyła co najmniej taka sama liczba dzieci" - opowiada Weronika Jarosz, Członek Zarządu Fundacji Dziecięca Radość.
Tegoroczna Radosna Wigilia odbędzie się 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5, przy ul. Szkolnej 14 w Piasecznie. Podobnie jak w poprzedniej edycji będą w niej uczestniczyć podopieczni M-GOPS Piaseczno oraz Domów Dzieci w Pęcherach, Czernicach Borowych i Szczutowie. „Są to dzieci w każdej grupie wiekowej - od niemowlaków do nastolatków. Wśród nich znajdują się dzieci uchodźców z Ukrainy mieszkających w Piasecznie i okolicach i będących pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej" - dodaje Weronika Jarosz.
Corocznie Radosna Wigilia odbywa się z udziałem sponsorów, którzy wspierają ją poprzez:
• przekazanie produktów do paczek (wyprawki dla niemowląt, zabawki, przybory szkolne, kosmetyki, gadżety itp.);
• przeprowadzenie zbiórki zabawek, gier, sprzętów szkolnych, słodyczy;
• organizację atrakcji i zabaw;
• wpłacenie darowizny na konto fundacji Dziecięca Radość 87 1140 1977 0000 2928 8500 1001.
Zostań Świętym Mikołajem i podaruj Radosną Wigilię dzieciom potrzebującym, podopiecznym domów dziecka i dzieciom uchodźców z Ukrainy.
Kontakt do organizatorów:
+48 733 607 190 lub mailowo: m.burak@leasingteam.pl


Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl